Haberler

BELEDİYEMİZ MEZARLIKLARDA HUMMALI ÇALIŞMA BAŞLATTI

24.05.2017 08:56:00
Haberler

Viranşehir’de Kayyum Belediyemiz, İlçede bulunan Mezarlıkların bakım ve temizliği için hummalı bir çalışma başlattı.

Belediyemiz Park Bahçe Müdürlüğü ekipler tarafından başlatılan çalışmada düzensiz ve kirlenmiş olan mezarlıklar temizlenirken, kuruyan ağaçlar budanıp yabani otlar ise mezarlıklardan arındırıldı.

Çalışmaların yapıldığı mezarlıkları gezen Belediye Başkanvekilimiz İlçe Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcılarımız Halaf Kete ve Mahmut Şık ile birlikte alanda incelemelerde bulundu.

Mezarlıklar halkın yoğun uğradığı alanlar olduğunu belirten Belediye Başkanvekilimiz Sayın Çimşit, Mezarlıkların sürekli temiz ve düzenli tutulması gerektiğini ifade ederek, “ Bu amaçla Viranşehir Belediyesi olarak Mezarlıkları manevi duygularımıza yakışır hale getirebilmek için hummalı bir çalışma başlattık ” dedi.

Kış aylarında yağan aşırı yağış nedeniyle uzayan yabani otların, yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlara zor anlat yaşattığını sözlerine ekleyen Sayın Çimşit, “ Viranşehir Belediyesi olarak halkımızın talebini olumlu buluyor ve bu yönde sürekli olarak çalışma yürütüyoruz. Bugünkü başlatmış olduğumuz çalışmaların başında malum Ramazan ayı öncesi vatandaşlarımız yakınlarını ziyaret etmesi için mezarlıklar geliyor. Daha önce kurumuş olan yabani otlar yüzünden mezarlıklar çirkin ve kötü görünüm arz ediyordu. Ancak şimdi ise ekiplerimiz mezarlıkları temizleyerek daha güzel hale getirdi. İnşallah çalışmalarımız bu yönde devam edecektir ” diye konuştu.

Mahalle sakinleri ile Belediyemizden ve çalışmalarından memnun olduklarını ifade ederek, yapılan çalışmalarda emeği geçen başta Başkanvekilimiz Sayın Çimşit ve Yardımcılarımıza teşekkür ederek hayır dualarında bulundu.