Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ SAYESİNDE HAYALLERİNE KAVUŞTULAR

24.08.2022 13:52:00
Haberler

Gençliğe yönelik yaptığı yatırımlarla takdir toplayan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatlarıyla Etüt Merkezine dönüştürülen belediye eski hizmet binasında sınava hazırlanan 92 öğrenci üniversiteyi kazandı. Viranşehir Belediyesi’nin kendileri için tüm imkânları seferber ettiğine dikkat çeken gençler, Başkan Ekinci’ye teşekkür etti.

Yürüttüğü temel belediyeciliğin yanında, sosyal belediyecilik anlamında da vatandaşlara en iyi şekilde hizmet veren Viranşehir Belediyesi, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere de destek sundu. Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatları ile çarşı merkezinde bulunan belediye eski hizmet binası, Etüt Merkezi’ne dönüştürüldü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği içerisinde Etüt Merkezi’nde sunulan imkânlarla sessiz ve nezih bir ortamda ders çalışma fırsatı bulan gençler, soru çözümleriyle de eksik konularını tamamladı. Yıl boyu eğitim merkezinde sunulan imkânlarla üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)  ve Temel Yeterlilik Testinde (TYT) gösterdikleri başarı ile üniversiteli oldu. Viranşehir Belediyesi’nin sağladığı imkânlarla başarılı bir hazırlık dönemi geçiren 92 öğrenci, ülkemizin değişik illerindeki üniversitelerde istedikleri bölüme yerleşmeyi başardı.

5 tıp,  7 diş hekimliği, 2 eczacılık, 1 hukuk fakültesi, 10 hemşirelik başta olmak üzere hayallerindeki mesleği kazanan gençler, konu anlatımları, soru çözümleri, tercih danışmanlığı ile Viranşehir Belediyesi’nin hep yanlarında olduğunu ve bu desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkürlerini iletti. 

 

BAŞKAN EKİNCİ: ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEĞİMİZİ HER ZAMAN SÜRDÜRECEĞİZ

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, göreve geldikleri günden bu yana öğrencilere büyük destek sağladıklarını ve bunun karşılığını yapılan sınavlarda alınan başarılı sonuçlarla gördüklerini söyledi.

Hedeflerinin geçmişte de olduğu gibi maddi açıdan sıkıntı yaşayan öğrencilere kucak açarak, Viranşehir’in eğitimdeki çıtasını yükseltmek olduğunu vurgulayan Başkan Ekinci, “Öğrencilerimizin elde ettiği başarılar hem yolumuzu aydınlatıyor hem de ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. İlerleyen zamanlarda eğitimlerimizin daha da çeşitlenerek artacağına ve gelişeceğine inanıyorum” dedi.

Ekinci, bundan sonra da eğitime ve gençlere yönelik desteklerinin devam edeceğini vurgulayarak, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nda üniversitelere yerleşmeyi başaran gençleri kutlayıp başarılar diledi.

Bu arada Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Etüt Merkezi’nde kurs gören öğrencilerden Serhat Koca Eşit Ağırlık alanında Viranşehir 1’incisi, Duygu Harcan Yabancı Dil alanında ilçe 1’incisi ve Fatma Çakan da Yabancı Dil alanında Viranşehir 2’ncisi olmayı başardı.