Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KURSLARI İLE BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİLER

29.07.2022 12:39:00
Haberler

Viranşehir Belediyesi ve ilçe Milli Eğitime bağlı Etüt Merkezi’nde üniversite sınavına hazırlanan gençler, YKS’de önemli başarılar elde etti. Etüt Merkezi’nde kurs gören 3 öğrenci, YKS’de Viranşehir 1’incisi ve 1 öğrenci de ilçe 2’ncisi oldu.

Yürüttüğü temel belediyeciliğin yanında, sosyal belediyecilik anlamında da vatandaşlara en iyi şekilde hizmet veren Viranşehir Belediyesi, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrencileri de verdiği kurslarla hayallerine kavuşturuyor. 18-19 Haziran tarihlerinde 3 oturum halinde gerçekleşen ve 18 Temmuz’da sonuçları açıklanan YKS’de; Viranşehir Belediyesi ve İlçe Milli eğitim Müdürlüğünden eğitim ve öğretim desteği alan öğrenciler, gösterdikleri başarı ile göz doldurdu. 

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatları ile geçtiğimiz yıl Etüt Merkezi’ne dönüştürülen belediye hizmet binasında ücretsiz YKS kursu gören gençler, bu sayede sınavları başarıyla tamamlayarak üniversitelere yerleşme yolunda büyük avantaj elde etti.

Etüt Merkezi’nde kurs gören öğrencilerden Serhat Koca Eşit Ağırlık alanında Viranşehir 1’incisi,  Serhebun Yavuklu sözel alanında alanında Viranşehir 1’incisi,  Duygu Harcan Yabancı Dil alanında Viranşehir 1’incisi ve Fatma Çakan da Yabancı Dil alanında Viranşehir 2’ncisi olmayı başardı.

 

BAŞKAN EKİNCİ: GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Viranşehir Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, “Belediyemize bağlı Etüt Merkezimizde eğitim gören ve YKS'de dereceye giren genç kardeşlerimizi tebrik ediyor, üniversite hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.