Haberler

BAŞKAN EKİNCİ`DEN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

24.07.2022 09:26:00
Haberler

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 114'üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, yayınladığı mesajında; basının, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli araçlardan biri olduğunu belirterek  "Tarafsız ve özgür bir basının varlığı, modern ve güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Vatandaşlarımıza doğru haber alma-verme olanağı sunan ve görüşlerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları toplumun en önemli ihtiyaçlarından birine yanıt vermektedir. Doğru, ilkeli ve tarafsız bir görev anlayışıyla kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin dillendirilmesine de imkan sağlayarak toplumu araştırmaya, sorgulamaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedir" dedi.

Başkan Ekinci, basın çalışanlarının demokratik hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu vurgulayarak, mesai mefhumu gözetmeden gece-gündüz, kar-kış demeden canla başla toplumun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi adına her türlü zor şartlar altında mücadele eden basın çalışanlarının, demokrasinin gelişmesinde mihenk taşı görevini üstlendiğini söyledi.

Yerel medya kuruluşları ile birlikte hareket ederek Viranşehir'i daha ileriye taşımak için gayret ettiklerini dile getiren Ekinci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Basınımız bizler ile vatandaşlarımız arasında önemli bir görev üstlenmektedir. Vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olan basın tüm proje ve faaliyetlerimizi; tarafsız habercilik anlayışıyla, yerel ve ulusal alanda kamuoyuna ulaştırmaya devam ediyor. Basınımızın bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da Viranşehir'imizi daha güzele ve ileriye taşımak adına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”