Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ`NDEN TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

27.06.2022 18:23:00
Haberler

“Temiz Viranşehir, hijyenik çevre” sloganıyla hareket ederek, çevre temizliğine büyük önem veren Viranşehir Belediyesi, gece gündüz demeden günün 24 saati cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerini sürdürüyor.

Viranşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü`ne bağlı ekipler,

ilçe genelinde yıkama tankerleri ve süpürge araçlarıyla havaların ısınmasıyla başladıkları temizliği yaz boyunca da sürdürerek ilçeyi hijyenik hale getiriyor. Bahar ve yaz ayları boyunca 7/24 saat görev başında olan ekipler, cadde ve sokakları sabunlu su ile yıkayarak temizliyor. Ayrıca parklarda ve yol kenarına atılan çöpler ile gelişi güzel bırakılan şişeler, poşetler, evsel atıklar ve cam kırıklarıyla dökülen yapraklar temizlik görevlileri  tarafından toplandı. Böylece sıcak havanın etkisiyle çöp noktalarında oluşan kötü kokuların hem de sızıntıların önüne geçiliyor.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Viranşehir Belediyesi olarak temizliğe büyük önem verdiklerini belirterek, “İlçemizde merkez ve kırsal olmak üzere toplam 145 yerleşim yerimiz var. Merkezde cadde ve sokak sayımız fazla, ayrıca parklarımız da var. Bu bölgelerin hepsinde titiz ve planlı çalışma yaparak vatandaşlarımız için çevreyi sağlıklı hale getirmeye çalışıyoruz. Amacımız kalıcı bir temizlik bilincini oluşturmaktır. “Temiz Viranşehir, hijyenik çevre” gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bunun yanında vatandaşlarımızdan gelen talep ve şikâyetleri de Viranşehir Belediyesi olarak anında çözüme kavuşturuyoruz” dedi.