Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ YKS İÇİN KRİZ MASASI KURD

18.06.2022 12:41:00
Haberler


Eğitime verdiği destekle adından sıkça söz ettiren Viranşehir Belediyesi, YKS sınavlarına girecek öğrenciler için 'Kriz Yönetimi Merkezi' masası oluşturdu.
Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Cumartesi ve Pazar günü YKS sınavlarına girecek öğrencilerin sorun yaşamaması için öğretmen evi önünde kriz masası oluşturdu.
Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatı ile kurulan kriz masası yönetimi, gelen taleplere anında cevap vererek, sorun yaşayan öğrencilerin yardımına koştu. 
Öğrencilerin sorun ve sıkıntı yaşamaması için sabahın erken saatlerinde mesaiye başlayan ekip, sınav sabahı girecekleri okulu bulamayan ve sınava yetişmeye çalışan öğrencileri okullarına yetiştirdi. Okullarını bulmaya çalışan öğrencilere yardımcı oldu. 
Kriz masası yönetimi, Öğrencilere her türlü desteği sağlarken, belediye ekipleri de sıcaklığın yaklaşık 40 dereceyi bulduğu ilçede sınava girecek öğrencilere ve çocuklarını okul bahçesinde heyecanla bekleyen velilere soğuk su dağıttı. 
Sınava giren öğrencilere başarılar dileyen Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ekiplerin sahada olduğunu ve tüm imkânları ile öğrencilerin hizmetinde olduğunu söyledi. 
YKS’nin, öğrencilerin gelecekleri açısından önemli bir basamak olduğunu belirten Başkan Ekinci, sınavında ter dökecek öğrencilerin emeklerinin karşılığını almalarını temenni etti. 
Viranşehir gençlerinin başarılı olması için ne gerekiyorsa yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirten Ekinci; “Kıymetli gençlerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, tüm öğrencilerimize girecekleri önemli sınavda başarılar diliyorum” dedi.
Öğrenci ve öğrenci velileri ise, desteklerinden dolayı Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ekibine teşekkür etti.