Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI BAŞLADI

6.06.2022 20:54:00
Haberler


Viranşehir Belediyesi Haziran ayının olağan meclis toplantısının 1.oturumu, Belediye Başkanı Salih Ekinci, başkanlığında yapıldı.
Basına ve halka açık yapılan Haziran ayı meclis toplantısının ilk oturumu, yoklama, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.
Daha sonra, meclis üyelerinin gündem dışı verdiği soru önergeleri tek tek okunarak, bazıları gündem maddelerine bazıları ise komisyonlara sevk edildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, mecliste alınacak kararların hayırlı olması dileğinde bulunarak, katılımlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.
Geçen hafta Ankara’da bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunduğunu hatırlatan Başkan Ekinci, hizmet odaklı temas ve görüşmelerin çok olumlu ve verimli geçtiğini söyledi.
Gençlere yönelik ilçede yapılacak 200 Milyonluk yatırımların protokol sözleşmesini imzaladıklarını anımsatan Başkan Ekinci, imzalanan protokol sözleşmesinde 38 adet tesisin bulunduğunu belirtti. 
Viranşehir'i spor kenti yapmak için çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Başkan Ekinci, “Ankara'da imzaladığımız protokolle Viranşehir'imize; 1 adet çok amaçlı spor salonu, 1500 kişilik spor salonu, 20 adet halı saha, 15 adet basketbol-voleybol sahası ve 2 adet antrenman spor salonu kazandırılacak. Ayrıca mevcut atıl durumda olan 4 adet kitap-kafenin bakım onarımı ve tefrişatı da yapılacak. Bu yatırımların toplam tutarı yaklaşık 200 milyon TL tutarında olacak” ifadelerini kullandı.
İlçede yapımı devam eden hizmetleri de anlatan Ekinci, Viranşehir’in içme suyu hatlarının yenileme çalışmalarının birkaç mahallede tüm hızıyla devam ettiğini, çalışmaların bitmesiyle birlikte kentin su sorunu kalmayacağını söyledi.
Viranşehir’in 2022 yılında hizmette çağ atlayacağının altını çizen Başkan Ekinci, hizmet odaklı çalışmaların artırılarak devam edeceğini kaydetti. 
Başkan Ekinci, Meclis üyelerini İstanbul Yeni kapıda 9-12 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ve Viranşehir Belediyesinin de katılacağı Şanlıurfa Tanıtım günlerine davet etti. Yapılan açılış konuşmasının ardından toplantının gündem maddelerine geçildi. 
İki gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, Belediyeye ek bütçenin yapılması ve Büyük Bardakçı Mahallesinde 3 Sokağın birleştirilmesi ile Yeni bir mahallenin kurulması maddesi komisyonlara sevk edildi.
Viranşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 2. oturum toplantısını 07 Haziran 2022 Salı günü saat 14.00'da yapılmak üzere birinci oturuma son verildi.