Haberler

VİRANŞEHİR`DE` HAYAT BOYU ÖĞRENME` SERGİSİ AÇILDI

2.06.2022 08:44:00
Haberler


Viranşehir’de, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” çerçevesi kapsamında Viranşehir Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Merkezi usta öğretici ve kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı yılsonu serginin açılışı gerçekleştirildi.
Viranşehir Belediyesi Emine Erdoğan Kadın ve Aile Destek Merkezinde düzenlenen serginin açılışına; Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel, eşi Ayşegül Çengel, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, eşi Sibel Ekinci, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Kaya, Belediye Meclis üyeleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Düzenlenen sergide Viranşehir Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezi bünyesinden açılan kurslarda yapılan el emeği göz nuru ürünler sergilendi. 
Sergide Viranşehir’de özgü ürünlerin yanı sıra, giyim üretim teknolojisi, el sanatları, dikiş nakış, takı tasarımı, rölyef, ahşap boyama alan ve dallarında birçok ürün yer aldı.
Başkan Ekinci ve Kaymakam Çengel, serginin açılış kurdelesini kestikten sonra sergiyi gezerek, usta öğretici ve kursiyerlerden bilgi aldı. Sergilenen eserleri hayranlıkla inceleyen Başkan Ekinci, kursiyerleri tebrik ederek, başarılar diledi. 
Sergi açılışında açıklamalarda bulunan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, “ İlçe Halk eğitim merkezi ile birlikte açmış olduğumuz kurslar ile hem kadınlarımıza beceri kazandırdık hem de yapmış oldukları ürünler ile kendilerine bir katkı sunma imkânı oluşturduk. Nihayetinde açmış olduğumuz bu sergi ile de marifetlerini iltifata tabii kılma çabasında olduk. Belediyemiz ve Halk Eğitimi Merkezi çalışanlarımız ve usta öğreticilerimiz ile birlikte ilçede açmış olduğumuz atölyelerde güzel çalışmalara imza attık. İlerleyen zamanlarda daha geniş kapsamlı çalışmalarımız olacaktır. Kadınlarımıza dün olduğu gibi, bugün de yarın da pozitif ayırımcılığımız devam edecektir. Dolayısıyla Sergi açılışında emeği geçen başta idareci, öğretmen ve usta öğreticilerimiz olmak üzere personelimize ve özellikle de kursiyerlerimize çok teşekkür ederim” diye konuştu.
El emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiği “Hayat Boyu Öğrenme Haftası Yıl Sonu Sergisi, 1-3 Haziran tarihleri arası açık olacak.