Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN MYO`DA PEYZAJ ÇALIŞMASI

30.05.2022 17:00:00
Haberler

Viranşehir Belediyesi, ilçe genelinde peyzaj düzenleme ve yeşillendirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Viranşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, peyzaj düzenleme çalışmaları kapsamında yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü Harran Üniversitesi Viranşehir Meslek Yüksekokulu Bahçesinde, ağaç dikme, budama, çimlendirme, yabani ot biçme, ilaçlama ve temizlik çalışması başlattı.
Okulların ince dokunuşlarla güzelleştirildiğini dile getiren Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçe genelinde okullardan gelen talepleri imkanları ölçüsünde karşılamaya çalıştıklarını söyledi.
Birçok okul bahçesinde çevre ve peyzaj düzenleme çalışması gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Ekinci, “Öğrencilerimiz bizim geleceğimizdir. Bizlerde onların isteklerini yerine getirmek için buradayız. Eğitime verilen destek ülkemizin geleceğine verilmiş demektir. Bu konuda öğrencilerimizin, çocuklarımızın daha temiz ve iyi bir ortamda eğitim almaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Yeşil alanlara verdikleri öneme vurgu yapan Başkan Salih Ekinci, peyzaj düzenleme ve yeşillendirme çalışmalarının ilçe genelinde aralıksız sürdüğünü kaydetti.
Okul idaresi ise, Okullarında başlatılan peyzaj düzenleme çalışmalarından dolayı Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ekibine teşekkür etti.