Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN KIRSAL MAHALLELERDE STABİLİZE YOL ÇALIŞMASI

11.04.2022 16:32:00
Haberler

Viranşehir Belediyesi, kırsal mahallelere yönelik stabilize yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sezonun başlaması ile birlikte çalışmalarını hızlandıran Viranşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları genişletme ve iyileştirme çalışmalarından sonra Küçük Dikme mahallesi Kaşıklı sokakta stabilize yol yapım çalışmalarına başladı.

Küçük Dikme mahallesinin kullanıma elverişli olmayan sokaklarında stabilize yol çalışması gerçekleştiren ekipler, Kaşıklı sokakta yol çalışmalarını en kısa zamanda bitirip, mahalleyi uzun ömürlü yollarla buluşturacaklarını duyurdu.

Yol yapım çalışmaları ile ilgili bilgi veren Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Kırsal mahallelerde ihtiyaç duyulan bölgelerde stabilize yol çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, hedeflerinin vatandaşların rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

‘Her şey Viranşehir İçin’ sloganı ile başlattıkları üst yapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Başkan Ekinci, hizmet atağının her geçen gün daha da arttığını ve son 3 yıl içerisinde ilçe genelinde rekor kırarak 900 kilometre stabilize yol yapıldığını ifade etti.

Özellikle ulaşım sıkıntısı yaşayan vatandaşların sorununu çözme noktasında hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Ekinci;“ Mesai kavramı gözetmeksizin ihtiyaç duyulan her yere koşacaklarını ve ihtiyaç duyulan her mahallede her cadde ve sokakta hemşerilerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak için durmadan çalışacağız.” dedi.

Çalışmalardan büyük memnuniyet duyan Mahalle sakinleri ise, Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ekibine teşekkür etti.