Haberler

VİRANFEST GÜNLERİNDE ÇİĞKÖFTELİ KONSER COŞKUSU

1.03.2022 16:28:00
Haberler

Viranşehir Belediyesi tarafından organize edilen, İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen “Kadim Şehirde Kadim İzler Yarat” temalı Viranfest günleri çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Büyük ilginin gördüğü Festival günleri, birbirinden güzel etkinliklerle dolu dolu geçiyor.

Festival etkinliği kapsamında, Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Şehit Ömer Halis Demir konferans salonunda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı bünyesinde hizmet veren  “Urfa Ahengi Müzik Topluluğu” Konseri düzenlendi.

Müzik dolu geceye, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, eşi Sibel Ekinci, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, Şuski Viranşehir Müdürü Sedat Tataş, Belediye Meclis üyeleri, Belediye birim müdürleri ve personelleri ile çok sayıda kişi katıldı.

Urfa Ahengi Müzik Topluluğunun sahne aldığı ve Şanlıurfa’ya özgü birbirinden güzel türkülerin seslendirildiği konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Konsere katılan yüzlerce kişi, Urfa Ahengi Müzik Topluluğunun seslendirdiği türkülere eşlik edip, halay çekti.

Müzikli gecede unutulmaz anlar yaşayan vatandaşlar, etkinlikten dolayı Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkür edip, bu tür etkinliklerin tekrarlanmasını istedi.

Konserin ardından sahneye çıkıp kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Salih Ekinci, İlçe tarihinde çok amaçlı bir festivalin ilk kez düzenlendiğine dikkat çekerek, festival içeriğinde her kesime hitap eden programların olduğunu söyledi.

Festival günlerinin dolu dolu geçtiğini anımsatan Başkan Ekinci, söyledikleri türkülerle etkinliğe renk katan Şanlıurfa Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğuna teşekkür etti.

Yaklaşık 3 saat süren programın ardından konsere katılanlara çiğköfte ikramı yapıldı. Konser, çeşitli hediyeler ve toplu hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.