Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜNDEN WİNG TAİ TURNUVASINDA 40 MADALYA

27.12.2021 15:49:00
Haberler

 

Viranşehir Belediyesi, Hatay’da düzenlenen Wing Tai turnuvasında büyük başarıya imza attı.

Viranşehir Belediye spor kulübü, Türkiye Wing Tai Federasyonu tarafından Hatay’da düzenlenen turnuvaya 20 sporcu ile katıldı.

Farklı il ve ilçelerden çok sayıda sporcunun katıldığı Wing Tai organizasyonda büyük başarıya imza atan Viranşehir Belediyespor kulübü, Müzikli form ve Ring fight kategorilerinde toplan 40 madalya aldı.

Belediye spor antrenörlerinden Mazlum Oktay, ilk defa katıldıkları turnuvada tecrübenin yanında çok başarılı olduklarını belirterek, dereceye giren sporcuları tebrik etti.

Bu tür organizasyonların bir ilin ve ilçenin tanıtılmasında önemli rol oynadığını ifade eden Oktay, hedeflerinin Viranşehir gençlerini farklı branşlardaki sporlara yönlendirmek olduğunu kaydetti.

Wing Tai sporu, kendi kategorisinde Japon dövüş sanatları, Tayland dövüş sanatlarından harmanlanarak ortaya cıkmış savunma sporudur.

Wing tai sporu kendi kategorisinde müzikli form gölge boksu, ring fight, nunchaku teknik form gibi kategorilerden oluşan iç işlerine bağlı organizasyon kuruludur. Türkiye ve Avrupa çapında hızla yayılan savunma sporu dalıdır.