Haberler

VİRANŞEHİR'DE 'MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ' ETKİNLİĞİ

11.11.2021 13:02:00
Haberler

Viranşehir’de “Milli Ağaçlandırma Günü” günü dolayısıyla ağaç dikme etkinliği düzenlendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Kasım 2019 tarihinde 11 Kasım'ı "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan etmesinin ardından Tarım ve Orman Bakanlığı'nca "Geleceğe Nefes" sloganıyla başlatılan 2.kampanya kapsamında Viranşehir ilçesinde ağaç dikimi gerçekleştirildi.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “Bugün Fidan Yarın Nefes” Ağaç dikme kampanyasında Viranşehir’de, 2 Bin fidan toprakla buluşturulacak.
Viranşehir Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nde İlçe Tarım Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ağaç dikme kampanyasına, Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, eşi Sibel Ekinci, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Tuncay, İlçe Emniyet müdürü Zekeriya Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, İlçe Tarım Müdürü Lokman Filiz, Toçbirsen Sanlıurfa il Başkan yardımcısı İbrahim Halil Sehmusoglu, Belediye meclis üyeleri, Kurum amirleri, Öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Yaklaşık 200 çam ve Zeytin ağacının dikildiği ağaç dikme kampanyasından önce kısa bir açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ise, Ağaç kampanyasına destek için geldiklerini belirterek, Ağaç dikmenin önemine vurgu yaptı. Gelecek nesillere yapılacak en büyük hizmetlerden birini yaptıklarını ifade eden Başkan Ekinci, “Bu dünyaya bırakabileceğimiz en güzel miras ağaçtır” dedi. 
Yapılan konuşmanın ardından eşi Sibel Ekinci ile birlikte ağaç diken Ekinci,  ekilen ağaçlarla birlikte ilçedeki yeşil alanların daha da artacağını ifade etti. 
Başkan Ekinci ve eşi Sibel Ekinci, yaklaşık 1 saat süren programın ardından öğrencilerle sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.