Haberler

BAŞKAN EKİNCİ`DEN 10 KASIM MESAJI

10.11.2021 08:45:00
Haberler

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83’üncü yılı nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci mesajında, “ Gazi Mustafa Kemal’i, vefatının 83’üncü yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.” Dedi.  Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının emanetlerine sahip çıkacaklarını belirten Ekinci, mesajına şöyle devam etti.

“Atatürk önderliğindeki Kurtuluş savaşımız,  milletimizin o büyük fedakârlık ve cesareti neticesinde sonuçlanmış ve bu cennet vatan, düşmanın kirli çizmelerinden kurtarılmıştır. Başta Ulu Önder olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin bu emanetini gözümüz gibi koruyacağımızı; Türk milletine hedef olarak gösterilen mutlu, müreffeh bir vatan için yılmadan çalışacağımızı belirtmek isterim. Ülkemizin her karış toprağını, kanlarıyla sulayan kahramanların torunları olarak, bu bilinç ve duyarlılıkta olduğumuzun da bilinmesini isterim. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, savaş meydanlarında destansı mücadeleler veren ecdadımızı da hiç kimsenin günlük çıkarları doğrultusunda kullanmasına müsaade etmeyeceğiz. Dün, bu vatan için ecdadımız, nasıl ki gözünü budaktan sakınmadıysa; bizler de bugün aynı inanç, cesaret ve karalılıkla ülkemize hizmet edecek ve bu hizmet bayrağını en şerefli şekilde yarınlarımıza taşıyacağız. Bu düşüncelerle, ebediyete intikalinin 83.Yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. ”