Haberler

BEYAZ TV VİRANŞEHİR`İ TANITACAK

4.10.2021 16:02:00
Haberler

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, İlçesini tüm Türkiye’ye tanıtma kapsamında, ulusal arenada yayın yapan Beyaz TV Kanalı’nda yayınlanan “Belma Belen ile Geziyoruz” programına konuk oldu.

Yapımcılığını ve sunuculuğunu Belma Belen’in yaptığı ‘Belma Belen ile Geziyoruz’ programının çekimleri Viranşehir’de yapıldı.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci eşi Sibel Ekinci ile programın yöresel lezzetler bölümüne üç peygamber türbesinin bulunduğu ve bir çok kutsal mekanın bulunduğu Sabır ilçesinin tarihini, kültürünü, turizm alanlarını ile yöresel lezzetlerini anlattı.

Kentin Ulusal bir kanalda tanıtılmasının önemine vurgu yapan Başkan Ekinci;  programda Viranşehir’imize yer veren Belma Belen hanımefendi nezdinde tüm Beyaz TV çalışanlarına teşekkür ediyorum. Biz, Viranşehir’i tüm Türkiye’ye tanıtmaya, İlçemiz için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.” dedi.

Başkan Ekinci; “İlçemizin yöresel yemekleri, kıyafetleri, turizm alanları ve benzeri birçok kültürel ve tarihi değerinin tanıtıldığı ve konuk olduğumuz 'Belma Belen'le Geziyoruz' programı 06.10.2021 Çarşamba günü saat: 15.30’da Beyaz TV’de yayınlanacak. Tüm hemşerilerimi programı izlemeye davet ediyorum” Dedi. 

Programda, İlçeye yeni atanan Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel ile de söyleyişi yapıldı.

Program yapımcısı Belma Belen ise, kendilerine gösterilen ilgi, alaka ve misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Salih Ekinci ve eşi Sibel Ekinci başta olmak üzere tüm ekibe teşekkür etti.

Türkiye’e birçok ile ve ilçe gezdiğinin altını çizen Belen, Viranşehir’i çok beğendiğini ve Viranşehir’de olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Viranşehir’in yöresel lezzetlerine hayran kaldığını belirten Belen, Viranşehir’e tekrar geleceğini kaydetti.