Haberler

VİRANŞEHİR'DE ORTAK KULLANIM ALANLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

18.08.2021 15:15:00
Haberler

Viranşehir’de korona virüs vakalarının  artması sebebiyle Viranşehir Belediyesi, korona virüs önlemleri kapsamında ilçede dezenfekte çalışmalarına başladı.

Tüm dünyada tedirginliğe neden olan korona virüs salgınına karşı Viranşehir Belediyesi, kentteki tedbirlerini en üst seviyeye çıkarttı.

Viranşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Belediye hizmet binası, Kaymakamlık, Adliye sarayı Kültür Merkezi Spor Kompleksi, resmi kurumlar ve vatandaşların toplu olarak kullandığı alanlar dezenfekte edildi.

Resmi kurumlar ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte çalışmalarına başladıklarını belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, "Sağlık İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından başta resmi kurumlar olmak üzere toplu yaşamın olduğu tüm noktalarda en üst seviyelerde tedbirlerimizi alıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında özellikle koronavirüs ve diğer tüm virüslere karşı dezenfekte çalışması yaptık. Çalışmalarımız rutin olarak devam edecek." dedi.

Başkan Ekinci. son dönemde artan korona virüs vakalarına dikkat çekerek, Virüs karşısında tek silahın aşı olduğuna dikkat çekti. Ekinci" "Sevdiklerimize ve yaşama hakkı olan tüm insanlara saygı duymalı ve bir an önce aşımızı yaptırmalıyız. Ben aşımı yaptırdım. Sizlerde aşınızı yaptırın" diyerek Viranşehir halkını aşıya davet etti.