Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNA 850 BİN TL`YE PALETLİ EKSKAVATÖR KAZANDIRDI

2.01.2018 12:48:00
Haberler

Viranşehir Kayyum Belediyesi, Araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Daha önce araç parkına 2 Adet Çöp sıkıştırma Aracı,1 Adet Asfalt Distribütörü ve 1 Adette sulama aracı kazandıran Kayyum Belediyesi, Araç filosuna yeni bir araç daha ekledi.

Devlet Malzeme Ofisi  ( DMO)’dan 850 Bin TL’ye Paletli Ekskavatör alınarak araç parkına kazandırıldı.

Yeni alınan Paletli Ekskavatör için araç şantiyesinde tören düzenlendi. Düzenlenen araç tanıtım törenine Belediye Başkan vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi, Fen İşleri Müdürü Mahmut Güldaş ve personeller katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan vekili Ömer Çimşit, 2017 yılında 450 Bin TL’ye yakın harcama yaparak araç kiraladıklarını belirterek,2018 yılından itibaren araç filolarına birçok yeni araçla güç katmaya çalışacaklarını kaydetti.

“ Yapacak çok işimizin var farkındayız ”

Törende Çimşit, Kayyum Belediyesi olarak yapacak çok işlerinin olduğunu vurgulayarak, Araç parklarına her geçen gün yeni bir araç kazandırdıklarını söyledi.

Ayrıca kısa süre sonra Belediye öz kaynaklarından yaklaşık 250 Bin TL’ye alınan 1 yol süpürme aracı ve siparişi verilen İller bankası kaynaklı 3 kamyonunda ilçeye getirilip halkın hizmetine sunulacağını ifade eden Çimşit, “  Yeni araçlar ile birlikte kırsal mahallelerimizde yürüttüğümüz çalışmaların hızlandırılması için mücadelemizi sürdürüp araç parkımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Gerek Belediyemiz kaynaklı gerekse de bakanlıklardan aldığımız destekler ile halkımıza hizmetlerimizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz. Bu vesile ile araç parkımızın güçlendirmesinde emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza ve herkese çok teşekkür ediyorum. Araçlarımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum ” diye konuştu.

Açıklamanın ardından Başkan vekili Çimşit, Paletli Ekskavatöre binerek kontak çalıştırdı.